26.9.2021 start v 10hodin

PŮLMARATON 2021


Pokyny před startem VMP 2021   26.9.2021

Milé běžkyně, milí běžci,

Za pár chvil se ocitnete na startu Vysokomýtského půlmaratonu (VMP) a zde najdete potřebné pokyny, informace a časový harmonogram.

Start a zázemí závodu je v amfiteátru M-Klubu ve Vysokém Mýtě. Vstup do areálu je možný pouze z ulice gen. Závady (od krytého bazénu).

Časový harmonogram:

8:00 až 9:45 Registrace, vyzvednutí startovních čísel

9:40 společná rozcvička (samozřejmě dobrovolná) v režii Růžoffky Litomyšl

10:00 Start závodu, závod zahájí starosta Vysokého Mýta František Jiraský

12:30 Vyhlašování vítězů v jednotlivých kategoriích

Registrace

Na registraci obdržíte startovní balíček, který bude obsahovat: startovní číslo, sadu zavíracích špendlíků, slevové kupóny do vybraných sportovních obchodů, čip pro měření času. Po dobu závodu bude možné použít úschovnu. Ta bude po celou dobu závodu uzamčena a věci budou vydávány zpět po prokázání se vaším startovním číslem.

Parkování

Je možné parkovat na náměstí (neděle jsou zdarma), nebo u supermarketu Albert (rovněž zdarma), oboje je cca 5-6 minut chůze od prostoru startu a cíle. Další parkovací místa v okolí amfiteátru naleznete zde https://mapy.cz/s/nuhopulele

Šatny

V rámci zázemí závodu lze využít otevřené šatny pro ženy a muže. Bohužel, po závodu nejsou k dispozici sprchy. WC pro ženy a muže je opět v zázemí závodu.

Občerstvení

Na trase závodu budou zajištěny tři občerstvovací zastávky. K dispozici bude voda, iontový nápoj a banány. V cíli, kromě medaile :-) , obdrží každý závodník birell a další drobné občerstvení (chléb s výbornou škvarkovou pomazánkou a spousta sladkého, které pro vás napečeme :-) ).

Trasa

Detailní informace k trase závodu a k zázemí naleznete v přiložených mapkách a zde https://mapy.cz/s/pakenumuco. Historickou částí města až k Tescu bude zajištěn doprovod městskou policií. Závěr pelotonu bude uzavírat cyklista. Na trase vám budou k dispozici vodiči a to na tyto časy: 1:45 a 2:00 .

Fotografování

Na trase a v zázemí závodu se budou pohybovat čtyři fotografové. Naším cílem je rovněž zajistit, aby každý z vás měl k dispozici fotku při doběhu cílem. Fotky budou následně zveřejněny na našem fb. Ze závodu vznikne i krátká videoreportáž.


Vyhlašované kategorie:

  • Absolutní vítěz - muži a ženy, 1. až 3. místo
  • M39 a Ž39 - muži a ženy do 39 let, 1. až 3. místo
  • M49 a Ž49 - muži a ženy 40 až 49 let, 1. až 3. místo
  • M59 a Ž59 - muži a ženy 50 až 59 let, 1. až 3. místo
  • M60+ a Ž60+ - muži a ženy nad 60 let, 1. až 3. místo
  • Prvoběžci - ocenění čeká na všechny. Cenu si budete moci vyzvednout po doběhnutí u stolku označeným vaší kategorií.
  • Přeborník Vysokého Mýta - pro nejrychlejší ženu a nejrychlejšího muže z Vysokého Mýta, bude připravena ocenění .Jak je již zvykem dnešních dní i my musíme dodržovat opatření proti Covid 19:

Dovolujeme si upozornit všechny návštěvníky amfiteátru M-klubu Vysoké Mýto, že vstup do amfiteátru je možný pouze při splnění následujících podmínek:
1) očkovaní na Covid 19 po uplynutí nejméně 14 dní po aplikaci 2. dávky očkování, u jednorázové vakcíny po uplynutí nejméně 14 dní po aplikaci vakcíny
2) testovaní na Covid 19: max. 3 dny po antigenním testu, max. 7 dní po PCR testu
3) osoby které prodělaly Covid 19 - nejpozději do 180 dní od potvrzené pozitivity

Závodu se nesmí účastnit závodník:

- u kterého se v posledních dvou týdnech před závodem projevily příznaky virového infekčního onemocnění (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod.)

- který byl v posledních dvou týdnech před závodem diagnostikován COVID-19 pozitivní

- kterému byla v posledních dvou týdnech před závodem nařízena karanténa v důsledku diagnostikovaného COVID-19 onemocnění / kontaktu s COVID-19 pozitivní osobou

- který se v posledních dvou týdnech před závodem (vědomě) setkal s COVID-19 pozitivní osobou

- kterému se před závodem projeví zvýšená tělesná teplota (37 °C a vyšší)

Pokud budete během závodu cokoliv potřebovat, s důvěrou se na nás obracejte, uděláme maximum, abyste si svůj závod užili. Poznáte nás bezpečně podle modrých trik s logem DOBROBĚHU.


Věříme, že si svůj závod užijete!